Trucks

Системи підтримки водія

Умови дорожнього руху можуть передбачати інтенсивну взаємодію між водіями та іншими учасниками дорожнього руху. У вантажівці Volvo водій має доступ до ряду систем підтримки, які допомагають уникати аварій. Докладніше читайте нижче або зверніться до дилера у разі виникнення запитань.

Безпека водіїв та інших учасників дорожнього руху

Наші системи розроблені, щоб допомогти водіям підвищити безпеку в широкому спектрі ситуацій. Незалежно від того, чи ви рухаєтеся на високій швидкості по автомагістралі, повільно їдете в умовах міських тягнучок або зупиняєтеся в безпосередній близькості від інших учасників дорожнього руху.

  Належний стан водія та вантажівки

  Поінформований водій і належний стан вантажівки — хороший початок безпечного руху. Система моніторингу тиску в шинах відстежує тиск у кожній шині автопоїзда та сповіщає про низький тиск повітря, швидку втрату тиску або високу температуру. Це забезпечує посилений захист від аварій, спричинених пошкодженням шин. Система попередження водія виявляє ознаки сонливості або неуважності та надсилає водію сповіщення й рекомендацію зробити перерву. Все для безпеки учасників руху.

  Кращий огляд для кожного

  Пряма оглядовість водія є цінним активом для безпечного водіння. Адаптивне дальнє світло розроблене для виявлення інших транспортних засобів попереду вантажівки, дає змогу керувати автомобілем у темряві з увімкненим дальнім світлом, коли в інших випадках це було б неможливо. Ця функція динамічно змінює світловий промінь для забезпечення оптимального освітлення, не заважаючи водіям інших транспортних засобів, що підвищує безпеку як водія вантажівки, так і інших учасників дорожнього руху.

  Забезпечення запоруки безпеки

  Коли ви рухаєтеся на високій швидкості, дистанція – це запорука безпеки. Система попередження зіткнення з функцією екстреного гальмування призначена для виявлення транспортних засобів попереду, а також пішоходів і велосипедистів, які наближаються з боків або рухаються в тому ж напрямку, що й вантажівка, і попереджає водія про певний ризик зіткнення. Якщо водій не вживає заходів і ризик залишається, вантажівка автоматично гальмує, щоб уникнути зіткнення. Система адаптивного круїз-контролю адаптує швидкість, щоб підтримувати безпечну дистанцію до транспортного засобу попереду, автоматично проводячи прискорення та гальмування. Система працює на всьому шляху пересування: від руху на повній швидкості до повної зупинки, а потім автоматично запускається знову, коли рух продовжується. Додає комфорт та безпеку водінню по автомагістралі.

  Керування вагою причепа

  Рух схилом із причепом на слизькій поверхні може призвести до того, що причіп штовхне вантажівку і спричинить ефект складання вантажівки, що підвищить ризик аварії. Гальмівна функція «Stretch Brake» може допомогти запобігти цьому, застосовуючи імпульсне гальмування руху причепа, що вирівнює автопоїзд для підвищення безпеки дорожнього руху.

  Бачити приховане

  Пішоходи та велосипедисти можуть наблизитися до вантажівок в умовах міста, і водіям може бути важко побачити, що відбувається поблизу. Кутова камера з боку пасажира виявляє приховані кути та дає чудовий огляд областей з боку пасажира та перед вантажівкою. Вона автоматично запускається індикатором повороту, і зображення з камери проектується на бічний дисплей.

  Рухайтесь заднім ходом з упевненістю

  Камера заднього виду забезпечує чудове поле огляду позаду вантажівки та допомагає водієві отримати кращий контроль над оточенням. Вона автоматично активується при увімкненні передачі заднього ходу, а зображення з камери відображається на бічному дисплеї. Простота використання дає змогу зручніше виконувати рух заднім ходом.

  Чіткий огляд попереду

  Передній індикатор наближення використовує передній радар для виявлення та попередження водія про учасників дорожнього руху в зоні ризику перед вантажівкою під час зупинки та руху на швидкості до 10 км/год. Якщо система виявить учасника дорожнього руху в зоні ризику перед вантажівкою, водія буде поінформовано. Якщо ризик зіткнення зростає, також подається звукове попередження.

  Обираючи безпечний шлях

  Поворот або зміна смуги руху можуть бути ризикованими. Підтримка уникнення бокових зіткнень використовує радіолокаційні датчики з боків вантажівки для виявлення пішоходів, велосипедистів та інших транспортних засобів. Законодавчі вимоги вимагають покриття лише з боку пасажира, але наша система охоплює обидві сторони вантажівки для подальшого підвищення безпеки на дорозі. Про виявлення учасника дорожнього руху в контрольованій зоні водія сповіщає світловий сигнал у бічному дзеркалі. Якщо водій увімкне індикатор повороту, система попередить про це миготінням світла та звуковим сигналом. Якщо вантажівку обладнано Динамічним управлінням від Volvo з системою утримання смуги руху, також будуть пропонуватися активні вказівки щодо керування.

  Контролюйте двері

  Пішоходи та велосипедисти можуть з'явитися нізвідки, до того ж їх важко виявити, коли вони знаходяться поблизу вантажівки. Попередження про відкриття дверей використовує радіологічні датчики для сканування обох сторін вантажівки, щоб виявити та попередити водія та пасажира про інших учасників дорожнього руху в зонах ризику під час відкривання будь-яких дверей кабіни. Система видає попередження протягом двох хвилин після вимкнення запалювання.

  Проста зупинка й відновлення руху

  Безпечне водіння з частими рушаннями та зупинками може становити труднощі. Автоматичне утримання призначене для того, щоб зробити зупинку та рушання зручнішим і безпечнішим. Воно автоматично застосовує гальма, щоб вантажівка залишалася на місці, доки не буде натиснуто педаль газу. Крім того, функція працює під час підйому або спуску як переднім, так і заднім ходом, а також на рівних ділянках.

  Контроль зчеплення

  Належне тягового зусилля необхідне для уникнення руху юзом та безпечної їзди. Активний контроль зчеплення призначений для контролю обертання коліс і підвищення безпеки та комфорту. Якщо система виявляє ознаки руху юзом, вона миттєво активується, щоб допомогти водієві втриматися на дорозі, покращуючи керованість, ефективність гальм і стабільність.

  Тиха, але помітна

  Наші електровантажівки майже безшумні. Це позитивно впливає на робоче середовище водія, а також на міське середовище, але також робить електричні вантажівки менш помітними. Акустична система оповіщення ТЗ генерує достатньо помітні звуки, щоб люди, які знаходяться поблизу, помітили вантажівку, але досить приємні для водія та інших учасників дорожнього руху. Призначена для підвищення безпеки пішоходів і велосипедистів без надмірного шуму.

Огляд

Функції

 

Додаткова інформація

FH16

FH

FM

FMX

FL

FE

Система моніторингу тиску в шинах

 

 

 

 

Завантажити інформаційні листи >

Система Попередження Водія

Адаптивне дальнє світло

 

 

 

 

Інтелектуальна система контролю швидкості

Система попередження зіткнення з функцією екстреного гальмування

Адаптивний круїз-контроль

Передній індикатор наближення

Підтримка уникнення бокових зіткнень

Попередження про відкриття дверей

 

 

Автоматичне утримання

 

 

Динамічне управління від Volvo з системою утримання смуги руху

 

 

 

Система електронного контролю стійкості

 

Динамічне управління від Volvo з системою підтримки курсової стійкості

 

 

 

Круїз-контроль під час руху схилами

 

 

 

Гальмівна функція «Stretch Brake»

 

 

 

Кутова камера на стороні пасажира

 

Камера заднього виду

 

Активний контроль зчеплення

 

 

 

 

Акустична система сповіщення ТЗ*

 

 

 

*Лише електричні вантажівки

       

ЗАПИТАЙТЕ СВОГО МІСЦЕВОГО ЕКСПЕРТА

Зв'яжіться з місцевим дилером Volvo Trucks.