Trucks

Як підвищити ефективність пального для вантажівок

Ні для кого не секрет, що пальне – найбільша стаття витрат транспортної компанії. Для багатьох операторів вона складає не менше 1/3 загальних витрат. Отже, як можна покращити економію пального? Вся справа у знанні основних факторів та їхнього впливу. На цій сторінці описано те, що слід враховувати, якщо ви хочете знизити свій рахунок за пальне – від специфікації вантажівки та технічного обслуговування до продуктивності водія та керування автопарком.

Що найбільше впливає на витрату пального?

Безпосередньо сама вантажівка

Щоб домогтися максимально ефективної економії пального, необхідно правильно класифікувати вантажівку. Тут варто розглянути три основні аспекти: силовий агрегат, аеродинаміка та опір коченню.

Крім специфікації, також можна підвищити ефективність використання пального за допомогою відповідних послуг з обслуговування вантажівок і керування автопарком.

Продуктивність водія

Чи знаєте ви, що найкращі водії зазвичай на 5–10% економніші за середньостатистичних водіїв? А різниця може бути ще більшою – до 20%.

Використання круїз-контролю, рух з правильною швидкістю та належне гальмування – ось деякі зі способів, у які продуктивність водія може вплинути на вашу прибутковість.

5 ключових питань щодо зниження споживання пального, викидів та витрат на автопарк

Ознайомлення з найважливішими факторами, що впливають на економію пального.

1. Як оптимізувати силовий агрегат?

Силовий агрегат – один з найважливіших факторів економії пального вантажівки. Після специфікації більшу частину витрати пального вашої вантажівки буде виправлено, тому дуже важливо зробити все правильно. Хоча кожен компонент силового агрегату має значення – від заднього мосту до масла в трансмісії, до трьох компонентів, що мають найбільший вплив, відносяться – двигун, коробка передач і круїз-контроль.

Сьогодні останні технологічні досягнення виводять кожен з цих компонентів на новий рівень ефективності. Турбокомпаундні двигуни (такі як D13TC) забезпечують більшу потужність та кращу економію пального, ніж двигуни eSCR, а також значно скорочують використання рідини AdBlue. Автоматична коробка передач, така як I-Shift, використовує дані про рух у реальному часі, щоб кожне перемикання було надзвичайно точним. А впровадження предуктивного круїз-контролю (I-See) означає, що водії можуть прибрати ногу з педалі газу навіть на горбистій місцевості та заощадити ще більше пального.

3 основних фактори силового агрегату

Ознайомтеся з цими рішеннями для вибору оптимального силового агрегату.

2. Як ви покращуєте аеродинамічні характеристики?

Аеродинаміка є ще одним фактором специфікації, що значним чином впливає на споживання пального вантажівкою. На продуктивність може впливати все, від зовнішніх аксесуарів до дзеркал і передніх спойлерів, але найважливішими є:

  • Дизайн кабіни
  • Спойлер, що встановлюється на даху і бічні дефлектори кабіни
  • Обтічники на рівні шасі та розширені крила
  •  Причеп

Отже, як покращити аеродинамічні характеристики вантажівки? Коли справа стосується кабін, то важливими є висота, кут нахилу даху та дизайн. А як щодо спойлера, що встановлюється на даху, бічних дефлекторів кабіни, обтічників на рівні шасі та крил? Усі вони покращують економію пального, але переконайтеся, що спойлер на даху встановлений на заводі від початку – його встановлення навіть на 5 см нижче або на 10 см вище може вплинути на потенційну економію пального. Щодо причепів: Ключовим фактором є підтримка їхнього найкращого технічного стану та відрегулювання коліс. 

 

3. Як мінімізувати опір коченню?

Опір коченню є третім найважливішим фактором специфікації, що впливає на пальне. Насамперед це визначають:

  • Шини
  • Регулювання установки коліс

Щоб мінімізувати опір коченню, використовуйте шини з оптимізованою витратою пального, а не «універсальні» шини. І стежте, щоб під час рейсу шини були достатньо накачані, а мости — відрегульовані. Неправильне регулювання призводить до нестабільності кермування та змушує вантажівку займати більше місця на дорозі, оскільки шлях руху коліс не буде однаковим. Це підвищує опір повітря, що знижує економію пального.

4. Як технічне обслуговування вантажівок, послуги з управління автопарком і засоби зв'язку знижують витрати на пальне?

Правильні пакети послуг дають змогу легко відстежувати та покращувати споживання пального, а також підтримувати ваш автопарк в ідеальному технічному стані.

5. Як продуктивність водія впливає на витрату пального? 

Інвестування у водіїв таке ж важливе, як інвестування у вантажівки. Чому? Тому, що досвідчені, мотивовані водії більш продуктивні та керують автомобілем більш ефективно та безпечно. Коли справа стосується економії пального, найважливіше, що може зробити водій, це виробити правильні звички, такі як:

  •  Крейсерська швидкість
  • Круїз-контроль
  • Гальмування

Інші фактори включають попереджувальне водіння, холостий хід і водіння в умовах руху міського транспорту.

Найнадійніший спосіб підвищити продуктивність водія та ваш прибуток – це скористатися нашими курсами навчання водіїв. Окрім економії палива, вони також допоможуть підвищити продуктивність, розширити галузеві знання ваших водіїв, покращити безпеку та допомогти вам залучити й утримати найкращих водіїв.

Навчання водіїв

Альтернативні види палива

Наскільки легко перейти на електрику?

Зменшіть свій екологічний слід

Зв‘яжіться зі своїм дилером

Ваш місцевий дилер Volvo Trucks допоможе з вирішенням будь-якого питання — від пошуку правильної запчастини до ремонту або обслуговування вашої вантажівки. Зателефонуйте нам — або ще краще завітайте до нас.