Вантажівки Volvo Trucks

Вольво Україна

×

Решітка як витвір мистецтва

Передню решітку радіатора Volvo FH і FH16 неможливо сплутати ні з чим, вона легко впізнається навіть на відстані. Крім того, вона неймовірно практична. Так що ж криється за цим дизайном?
Ізмаїл Овачік з моделями
«Нові решітки забезпечують оптимізовану передачу охолоджувального повітря, що відіграє важливу роль у продуктивності двигуна та зменшенні шкідливих викидів», — каже Ізмаїл Овачік, Головний дизайнер відділу зовнішньої обробки, Volvo Trucks.

З виходом оновлених вантажівок Volvo FH і FH16 у 2012 році, декілька ключових змін ознаменували новий етап для цих флагманських моделей. Враховуючи скорий вступ у силу стандарту Євро 6, виникла необхідність у деяких модифікаціях для забезпечення відповідності вантажівок ринковим вимогам. Найбільшою зміною, яку довелося здійснити команді конструкторів Volvo Trucks у Ґетеборзі, стала розробка дизайну, що дозволив покращити надходження охолоджувального повітря до двигуна.

Приступивши до роботи, вони розробили оптимізований дизайн решіток для обох вантажівок, з метою покращення ефективності охолодження та циркуляції повітря навколо двигуна. «Нові решітки забезпечують оптимізовану передачу охолоджувального повітря, що відіграє важливу роль у продуктивності двигуна та зменшенні шкідливих викидів», — каже Ізмаїл Овачік, Головний дизайнер відділу зовнішньої обробки, Volvo Trucks. Ближче придивившись до дизайну решітки радіатора обох вантажівок, стає зрозумілим, скільки майстерності вкладено в їх створення. Кожна окрема складова шестикутної решітки зі стільниковою структурою створена для забезпечення максимально ефективної роботи; форма візерунків була навіяна візерунками зі світу природи. «При розробці дизайну знакового виробу необхідно приділяти значну увагу деталям, що вирізняють наш бренд», — продовжує Ізмаїл Овачік. «Враховуючи це, значна доля креативних зусиль пішла на розробку дизайну решітки радіатора. Через розмір їх виготовлення потребувало значної роботи».

Ізмаїл Овачік з дизайнами

Незважаючи на приналежність одній лінійці, різниця між двома решітками одразу кидається в очі. Volvo FH вирізняється цільною решіткою, утвореною з п'ятикутників, в той час як FH16 обладнана металічною решіткою на темному тлі, що створює тривимірний ефект. «Обидві решітки були тепло прийняті клієнтами, однак решітка FH16 користується особливою популярністю», — каже Ізмаїл.

Це була робота для душі, у багатьох відношеннях. Думаю, це можна назвати витвором мистецтва Volvo.

Ці решітки нового покоління були вперше використані у моделях Volvo FH і FH16 у 2012 році, а їх варіант дизайну став шаблоном для створення нових решіток для оновлених моделей вантажівок Volvo.

За словами Ізмаїла, решітка для моделі FH — один з найбільших цільних пластикових виробів у галузі виробництва вантажівок. «Це була робота для душі, у багатьох відношеннях. Думаю, це можна назвати витвором мистецтва Volvo.

Ізмаїл Овачік

Посада: Головний дизайнер екстер′єру у Volvo Group Truck Technology.
Вік: 37 років
Років у Volvo: Дев'ять.
Робоче місце: Європейська дизайн-студія у Volvo Group Trucks Technology у Ґетеборзі, Швеція.